dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic vacation

Ubytování na horách ubytování a dovolená v Čechách ČR

Dovolená ČR obsahČR menu
Hory a ubytování na horách - Dovolená v ČR

Rezervace chalup, apartmánů a chat na horách. Nejlevnější možné ubytování na horách v ČR. Prožijte silvestr na horách a užijte si lyžování.
1 Šumava 4 Krkonoše 7 Beskydy
2 Krušné hory 5 Orlické hory 8 Hostýnské hory
3 Jizerské hory 6 Jeseníky

Pro aktuální přehled o počasí, sněhových podmínkách a frontách v českých skiareálech přejděte na webkamery na horách na lyžařském portále NaSvah.cz

Šumava

(německy Böhmerwald) je rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Německá (nikoli rakouská) strana bývá někdy také nazývána Bavorský les. Nejvyšší horou Šumavy je Velký Javor (Großer Arber) v Německu (1456 m), na české straně hranice je to Plechý (1378 m).
Rozkládá se v okresech Klatovy, Prachatice a Český Krumlov
Lyžařská střediska Kašperské Hory, Lipno - Kramolín, Nové Hutě, Pancíř, Špičák, Zadov - Churáňov a Železná Ruda.

Krušné hory

dříve též Rudohoří (německy Erzgebirge, anglicky Ore Mountains), je pohoří na severozápadě Čech podél hranice s Německem. Tvoří souvislé horské pásmo o délce cca 130 km, přičemž jeho většina leží v Sasku. Severní hranice celé této oblasti je dána státní hranicí mezi Českou republikou a Německem. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec (1244 m).
Rozkládají se v okresech Ústí nad Labem, Teplice, Litvínov, Chomutov, Kadaň, Ostrov, Karlovy Vary, Kraslice a Cheb.
Zalyžovat si můžete v lyžařských střediscích Klínovec, Boží Dar - Neklid, Telnice, Bublava, Nové Hamry a Bouřňák.

Jizerské hory

(německy Isergebirge, polsky Góry Izerskie) jsou nejsevernějším pohořím Česka. Pohoří bylo nazváno podle řeky Jizery, která pramení na svazích Smrku, což je nejvyšší hora české části hor. Bylo dříve považováno za západní výběžek Krkonoš. Jeho podstatná část se nachází v Polsku, kde také leží nejvyšší vrchol celých Jizerských hor, kterým je Wysoka Kopa (1126 m).
Rozkládají se v okresech Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily Libereckého kraje.
K dispozici jsou lyžařská střediska Bedřichov, Ještěd, Josefův Důl, Severák a Špičák u Tanvaldu.
Ubytovací zařízení: Chalupa Tara - Albrechtice

Krkonoše

(polsky Karkonosze, německy Riesengebirge), někdy též označované jako Vysoké Sudety jsou nejvyšším pohořím České republiky a celého masivu Sudet. Leží v severních Čechách a na jihu polské části Slezska. Nejvyšší hora Krkonoš je Sněžka a měří 1602 m. Krkonoše tvoří přirozené rozvodí mezi Severním a Baltským mořem. V Krkonoších pramení řeky Labe, Malé Labe, Úpa, Jizerka a Mumlava, ale také Kamienica a Łomniczka. Na území Krkonoš se nachází Krkonošský národní park (KRNAP).
Rozkládají se v okresech Trutnov a Semily
Jsou zde známá lyžařská střediska Harrachov, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Rokytnice nad Jizerou, Benecko, Horní Mísečky – Medvědín, Janské Lázně – Černá Hora, Malá Úpa - Pomezní Boudy, Mladé Buky a Žacléř – Prkenný Důl.

Orlické hory

(polsky Góry Orlickie, německy Adlergebirge) jsou pohoří v severovýchodních Čechách, při hranici s polským Kladskem. Nejvyšší vrchol Velká Deštná (1115 m). Název pohoří je odvozen od řeky Orlice, která tudy po česko-polské hranici protéká. V Orlických horách se nacházejí i lyžařská střediska Deštné v Orlických horách a Říčky v Orlických horách, a populární turistická Masarykova chata na Šerlichu. Po hřebeni vede turistická trasa Jiráskova cesta.
Rozkládají se v okresech Rychnov nad Kněžnou, Náchod a Trutnov Královéhradeckého kraje.
Lyžování je možné ve středisku Čenkovice, Říčky nebo Deštné v Orlických horách.

Jeseníky

Hrubý Jeseník je dominantní pohoří Slezska a části severní Moravy, které patří ke krkonošsko-jesenické subprovincii, (respektive k Sudetům) jako jejich nejvýchodnější část. Nejvyšší hora je Praděd (1491 m). Lyžařské lokality patří v Česku k nejdéle navštěvoványm v roce pro nejbohatší sněhovou nadílku.
Rozkládají se v okresech Jeseník, Bruntál, Šumperk a Olomouc
Lyžování je možné ve střediscích Ovčárna - Praděd, Červenohorské, Klepáčov, Petříkov, Ramzová a SportPark Františkov.

Beskydy a Hostýnské hory

pohoří nacházející se na severovýchodní Moravě v oblasti Valašsko, v jižním Polsku, na severním Slovensku v části Oravy. Beskydy jsou většinou zalesněné pohoří s oblými vrcholy, jen občas vystupují skály na povrch. Nejvyšším vrcholem je Babia hora (1725 m) ležící na hranici mezi Polskem a Slovenskem v oblasti Oravských a Žywieckých Beskyd.
Rozkládají se v okresech Vsetín, Zlín, Nový Jičín a Frýdek-Místek
Lyžařská střediska Pustevny, Bílá, Bůřov, Dolní Lomná - Armáda, Javorový vrch, Kasárna a Soláň, v částí Hostýnských hor pak jsou to Tesák a Stupava.

Lanovky a vleky

Podívejte se také na náš přehled všech lyžařských areálů a vleků v České republice s typy lanovek, jejich délkou a kapacitou.